Moji známí

Tak především chci předeslat že nemám, a ani jsem neměl kamarády.

Také jsem nikdy neměl, ani nemám přátele. Tyto dvě slova jsou totiž dnes tak zprofanovaná, že naprosto ztratily původní význam. Kamarád je pro mne někdo na koho se mohu na 100.1 % spolehnout, s kým jsem něco zažil, s kým se pravidelně setkávám atd. atd. Neznám nikoho takového.

Přítel je pro mne obdobné a proto mne irituje na FB a jinde rubrika „Přidat do přátel“. Přítele musím znát osobně. Jenže rubrika“přidat do známých“ většinou nebývá. Takže, jak je to u mne s mými známými. Mohu vás ujistit, že jich mám spoustu. Dělím je do třech kategorií.

Z-známý(á), prostě někdo s kým se znám a měli jsme spolu co do činění, je jedno zda jen tak, obchodně, přes záhadologii, prostě známý no.

DZDobrý známý je vyšší level, u mne už něco jako kamarád, měl bych jej znát osobně, museli jsme něco spolu zažít, něco pro mne udělal bez nároku protislužby atd.

VDZVelmi dobrý známý je level nejvyšší, v současnosti neznám nikoho takového.

Tohle třídění není samoúčelné. Ani nemám nikoho přesně zaškatulkovaného. Jen mi to pomáhá v lepší orientaci mezi lidmi. Protože nesnáším spousty a spousty věcí a to mí známí dělat mohou, ale ti dobří už ne. Například nedochvilnost. Blbůstka, já vím. ale já na dochvilnosti trvám. Sám chodívám raději o čtvrt hodiny dříve. A nikdy na nikoho nečekám. Jen výjimečně pět minut. Pak odcházím, dotyčný klesá mezi obyčejné známé se kterými se můžu, ale také nemusím vůbec bavit. Tak takto to se mnou je a jiné nebude

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde