Stručné vysvětlení pojmů v problematice

Vysvětlení pojmu AAJ

AAJ je česká zkratka, je to ekvivalent anglického UFO. Znamená to Anomální Atmosferický Jev. Domnívám se, že je to nejpřesnější definice UFO zkratky v českém jazyce. Raději používám tuto, než UFO, protože pokud řeknete UFO, každý hned vytahuje mimozemšťany. Jenže pokud je mi známo, UFO a mimozemské civilizace nelze dávat dohromady. Neexistuje jednoznačný důkaz o spojitosti těchto věcí.


Vysvětlení pojmu UFO

Tato zkratka je z anglického Unidentified Flying Object a znamená totéž, co neidentifikovaný létající objekt.

TEDY:Pokud pozorovatel vidí cokoli se jakkoli pohybovat po obloze, a není s to v okamžiku pozorování jednoznačně, při svých MOMENTÁLNÍCH znalostech a zkušenostech, naprosto přesně věc IDENTIFIKOVAT, pozoruje AAJ (UFO)!

Zkratka UFO je již dost zprofanovaná. Česká zkratka neexistuje, proto já používám, a domnívám se, že správně, zkratku AAJ.

(Momentálních, proč? No protože si tyto znalosti – neznalosti může doplnit dalšími informacemi z důvěryhodných zdrojů, je lhostejno zda z letiště, od armády, CHMU, nebo třeba jen v článku na netu. Pak již bude vědět CO to vlastně viděl a ergo kledívko z pozorovaného UFO je rázem IFO. Viz níže).


Vysvětlení pojmu IFO

IFO je anglická zkratka pro Identified Flying Object, tedy identifikovaný létající objekt.

Pro přiblížení. Jste svědky pohybu „něčeho“ ve vzduchu. Nevíte co to je. Pozorujete UFO. Pak ovšem věc letí k Vám a vy zjistíte, že to bylo třeba hejno ptáků, balon, vrtulník, prostě cokoli, co znáte. A protože jste to identifikovali, a to jednoznačně, pozorovali jste IFO.

Tím se UFO mění v IFO.


Vysvětlení pojmu USO

USO je anglická zkratka pro Unidentified Sea Obejct. Některé prameny uvádějí vysvětlení prostřední litery jako „Submarine“, což je ovšem, IMHO, stejně telecí blbina jako ten předešlý výraz. Ihned vysvětlím proč. Tato zkratka přeložena do češtiny a potažmo do srozumitelštiny znamená „mořský“. Druhý výraz pak „podmořský“. Jenže ony jsou jaksi tyto tělesa pozorovány i u jezer, rybníků a podobně. To by až tak nevadilo, vem to čert. Jenže pozorovatel je v 99% na břehu a pozoruje to po vynoření z vody a následně to lítá po nebi. Takže prostě bych opět užil zkratku UFO, lhostejno z čeho „to“ vyletělo.

Do USO bych pak řadil jen pozorování pohybu na vodní hladině (ne nad ní) a pod vodní hladinu. Zde by pak obstálo i slovo „submarine“.

A pic kozu do vozu a třeba mně umlaťte šutrákem, pokud mi to někdo nevyvrátí, budu na tom trvat.